Nové internetové stránky? Co je všechno potřeba a co vše uděláme za vás

22.10.2019

Často se naši klienti ptají, co celý proces tvorby internetových stránek obnáší. Tak jen zjednodušeně se podíváme tedy na situaci, kdy náš nový klient nemá nic k dispozici a začínáme úplně z čistého papíru. Budeme se bavit převážně o technickém řešení.

Jako první věc je potřeba zaregistrovat doménu tzn. www.neco.cz například. Tohle je důležitý bod, název domény je potřeba důkladně promyslet. Doporučuje se nějaké jasné a kratší sdělení. Navíc je mnoho domén již obsazených, takže těch názvů doporučujeme mít víc. Nejlépe využít název firmy, osoby, produktu apod. Vybranou a volnou doménu vám zaregistrujeme a nastavíme za vás.

Další věc, která je potřeba je tzv.  webhosting - úložiště (server), na kterém jsou uloženy internetové stránky a také odkud se spouštějí. Funguje to tak, že uživatel zadá do svého internetového prohlížeče název domény a ta směřuje na určité úložiště (webhosting), odkud požadovaný web načte a zobrazí koncovému uživateli. Tento hosting vám automaticky zajistíme a první rok ho budete od nás mít zdarma.

Další krokem je potřeba na webhosting nahrát tzv. Redakční systém - co to je? Naprogramovaný systém, který zjednodušuje administraci internetových stránek. vy nemusíme nic programovat. Tento systém vám nainstalujeme na webhosting. Pokud se jedná s složitější internetové stránky, doporučujeme si jako první nakreslit drátěný model. Ten s Vámi prodiskutujeme a najdeme ty nejlepší vhodná řešení, jak by Váš nový web měl blokově vypadat. Poté vytvoříme a pak i nainstalujeme na server dle dohody námi vytvořenou grafickou šablonu stránek a provedeme prvotní naplnění obsahu. Je třeba si uvědomit, že nejdůležitější na internetových stránkách je obsah. Proto mu budeme věnovat velkou pozornost. Při předání webu provedeme i školení  pověřeného administrátora klientem. Potom může váš administrátor již vkládat obsah webu, provádět aktualizace atd. Využíváme nejpoužívanější redakční systém WordPress a Grav.

Pokud máte nějaké dotazy, napište nám: info@elfmarkag.cz

 

Zaujali jsme vás?

Pokud vás některá z našich služeb zaujala, neváhejte nás kontaktovat
(420) 604 171 281
© 2022 FOOE | IČ 142 73 756 | Spisová značka: C 127540 vedená u Krajského soudu v Brně
envelopephone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram