Často se naši klienti ptají, co celý proces tvorby internetových stránek obnáší. Podíváme se tedy na situaci, kdy náš nový klient nemá nic k dispozici a začínáme úplně z čistého papíru. Budeme se bavit převážně o technickém řešení.

Jako první věc je potřeba zaregistrovat doménu tzn. www.neco.cz například. Tohle je důležitý bod, název domény je potřeba důkladně promyslet. Doporučuje se nějaké jasné a kratší sdělení. Navíc je mnoho domén již obsazených, takže těch názvů doporučujeme mít víc. Nejlépe využít název firmy, osoby, produktu apod. Vybranou a volnou doménu vám zaregistrujeme a nastavíme za vás.

Další věc, která je potřeba je tzv.  webhosting – úložiště (server), na kterém jsou uloženy internetové stránky a také odkud se spouštějí. Funguje to tak, že uživatel zadá do svého internetového prohlížeče název domény a ta směřuje na určité úložiště (webhosting), odkud požadovaný web načte a zobrazí koncovému uživateli. Tento hosting vám automaticky zajistíme a první rok ho budete od nás mít zdarma.

Další krokem je potřeba na webhosting nahrát tzv. Redakční systém – co to je? Naprogramovaný systém, který zjednodušuje administraci internetových stránek. vy nemusíme nic programovat. Tento systém vám nainstalujeme na webhosting. Nainstalujeme dle dohody grafickou šablonu stránek a provedeme prvotní naplnění obsahu. Při předání webu provedeme i školení  pověřeného administrátora klientem. Potom může váš administrátor již vkládat obsah webu, provádět aktualizace atd. Využíváme nejpoužívanější redakční systém WordPress a systém Jekyll.

Pokud máte nějaké dotazy, napište nám: info@elfmarkag.cz